0 532 625 9439

Sosyal Medyada Biz}

Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Kompresör Kiralama Hizmetleri

Kompresör Kiralama Hizmetleri

Kiralık kompresör çeşitleri ile işlerinizi en ekonomik şekilde sürdürün!

Kompresör Kiralama Hizmetleri

Kompresör basınçlı havaya ihtiyaç duyulan iş kollarında sıklıkla kullanılmaktadır. Makine dış ortamdan elde ettiği havayı sıkıştırmak suretiyle basınca dönüştürmektedir. Tarım sektörü başta olmak üzere, yol yapım çalışmalarına kadar farklı birçok alanda kompresörden faydalanılmaktadır. Yaptıkları iş nedeniyle kompresöre ihtiyaç duyan işletmeler kiralık kompresör hizmetinden faydalanarak işlerini kolay ve ekonomik şekilde halledebilmektedir.

Kiralama Hizmeti Verilen Kompresörlerin Çeşitleri

Kiralık olarak hizmete sunulan kompresörler dizel ve elektrikli olarak müşterilere sağlanmaktadır. Kapasite, büyüklük ve bar özelliklerine göre farklı birçok kiralık kompresör çeşidi bulunmaktadır. Müşterilerin yapacakları iş ve elde etmek istedikleri verime bağlı olarak kiralama hizmeti yanı sıra, hangi kompresörü tercih etmeleri konusunda danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Özellikle kiralama hizmeti için sunulan seyyar dizel kompresör çeşidi, iki bardan yüz bara kadar basınç sağlama imkanına sahip bulunmaktadır.

Kiralanan Kompresörlerin Nakil İşlemleri de Yapılmaktadır

Sunulan kiralık kompresör çeşitleri arasında bulunan ve basınç düzeyleri 25 ile 27 bar arasında değişen büyük kompresörlerin nakil işlemleri, büyük kamyonlar aracılığı ile şoförler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu durum müşteriler açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Kamyonlar ile nakil işlemi gerçekleştirilen büyük kompresörler araçlara sabitlenmiş halde bulunmaktadır. Beş ile on iki bar arası basınç üreten kompresörlerin müşterilere ulaşması ise küçük kamyonetler aracılığı ile sağlanmaktadır.

Kompresör Kiralamanın Sağladığı Kolaylıklar

Kompresör kiralama hizmeti sayesinde makineyi satın alma durumunda yapılmak zorunda kalınan bakım ve yedek parça işlemlerini gerçekleştirmek gerekmemektedir. Kiralık kompresör hizmeti alındıktan sonra yapılan masraf faturalandırılarak vergiden kolaylıkla düşülebilmektedir. İşletmeler tarafından makine finansmanı için ayrılan bütçede kiralama işlemleri sayesinde rahatlama sağlanabilmektedir. Kiralama hizmeti sayesinde alınmak istenilen kompresör çeşidi kiralanarak, iş üstündeki performansı değerlendirilebilmekte ve alım aşamasına buna göre karar verilebilmektedir.

Kompresör havayı veyahut atmosferde bulunan diğer gazları, mevcut basıncından daha büyük basınçlara sıkıştırabilmek için kullanılan motorlu makineye kompresör ismi verilir.

Diğer bir tanımıyla, atmosferden aldığı havayı sıkıştırarak basıncını arttırabilen makinelere de hava kompresörü denir.

Vidalı kompresör, hidrolik kompresör, dizel kompresör gibi birçok kompresör çeşiti bulunmaktadır.

Kompresörler Niçin Kullanılır?

Kompresörler basınçlı havanın gerek duyulduğu ortamlarda hava desteği sağlaması için kullanılıyor. Havayı sıkıştırarak basınçlı şekilde kullanmayı sağlamakla birlikte belli bir oranda biraz vakum elde etmek ya da atmosfer basıncının altına inebilmek için kullanılan cihazlardır.

Kompresörlerin Genel Olarak Çalışma Prensibi

Kompresörlerin genel olarak çalışma ilkesi ise, dışarıdan almış olduğu havayı daha büyük bir basınçlarda kullanıma sunar. Basınçla hava, birden fazla avantajlara sahip olmasına karşın birçok sektörde duyulan gücü de karşılayabilmektedir. Bu sebepten dolayı basınçlı havanın ekonomik bir şekilde kullanılabilmesi için uygun bir kompresör seçilmelidir. Elektrik enerjisinin önemli olması gibi kompresörün de sürekli çalışır durumda olmasını sağlamak işletmeler için oldukça önemlidir.

Kompresör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hava miktarı
  • İşletme basıncı
  • Kompresör tipi ( Elektrikli kompresör, dizel kompresör gibi.)
  • Yüksüz güç tüketimi
  • Özgül güç tüketimi
  • Yağsız (temiz) basınçlı hava

İşletme ihtiyacından daha fazla basınçlı hava kompresörü kiralamak yerine ihtiyacına uygun olan kompresör çeşitlerini kiralamalıdırlar. Çünkü ekonomik olarak yüksek miktarda kayıp yaşayabilir. Bunun yerine işletme kaliteli bir kompresör kiralayarak kullanım süresi içerisinde en düşük miktarda elektrik/yakıt enerjisi ile en verimli havayı elde eder.

Kompresör soğutma sisteminin ana kaynağıdır. Kompresör arızası meydana gelirse soğutma sistemi çalışmaz. Kompresörün arıza yapması sisteminde arıza yapması anlamına gelir, servis desteği için de bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Kompresörlerin sorunları çok önemlidir ve muhakkak çözülmelidir.

Kompresör Çeşitleri

Çalışma şekillerine göre kompresör çeşitleri:

* Pistonlu kompresör (ileri ve geri çalışan kompresör)

* Vidalı kompresör

* Eksenel akımlı kompresör

* Merkezkaç kompresör

Dizel kompresör

* Jet kompresör

* Hidrolik kompresör

* Dönel pozitif yer değiştirmeli kompresör

* Gaz ve buhar kompresörü

15 Temmuz 2018
203 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Yıkım Kırım, Yıkım Kırım İşleri, Kırım Yıkım, Kırım Yıkım İşleri, İstanbul Yıkım Kırım İşleri, İstanbul Kırım Yıkım İşleri, Yıkım Kırım Hafriyat, Bina Yıkım Kırım, Bina Yıkım ve Kırım, Moloz Atım, Moloz Atımı, Moloz Atımı İstanbul, Moloz Hattı, Moloz Hattı İstanbul, Alo Moloz Hattı, Alo Moloz Hattı İstanbul, Moloz Hattı, İstanbul Moloz Hattı,