0 532 625 9439

Sosyal Medyada Biz}

Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Karot ile Beton Kesme Hizmetleri

Karot ile Beton Kesme Hizmetleri

Karot ile Beton Kesme Hizmetleri

Firmamız tarafından uzun yıllardır karotla beton kırma İstanbul ve çevre illerde verdiğimiz bir hizmet. Karot kullanarak çeşitli derinliklerdeki betonları kesmek oldukça kolaydır. ancak beton kesme için kullanılacak pek çok farklı yöntem de mevcuttur.
Beton Kesme Yöntemleri
Betonların yapısı, kalınlığı, kesilecek olan beton miktarı gibi faktörler beton kesmek için kullanılacak olan yöntemi belirleyecektir. Beton kesme yöntemleri şunlar olabilir; karot ile beton kesme, hidrolik raylı testereler ile beton kesme, derz ile beton kesme ve halat ile beton kesme. Tüm bu yöntemler de beton kesmek için sonuç verecektir ancak önemli olan verimli bir şekilde hem zamandan tasarruf ederek, hem de işi istenilen nitelikte yerine getirerek betonu kesmektir. Bu yüzden de en çok karot ile beton kesme yöntemi tercih edilir.
Karot Nedir?
Karot en bilinen şekliyle beton kesme makinesidir. İlk olarak Almanlar, betondan silindir şeklinde parçalar çıkarabilmek için bu makineyi icat etmişlerdir. Daha sonra ise beton kesme, delme işlemleri için bu makine kullanılmaya başlanmıştır. İsmini de havuca benzetilmesinden ötürü İngilizce “carrot” kelimesinden almıştır.
Karot ile delinen betonda betona zarar verilmeden ve sessizce istenilen iş yerine getirilebilmektedir.
Beton Kesme İşleri
Beton kesme işleri çoğunlukla inşaat alanında yapılmaktadır. Karotla beton kesme işleri genelde şunlardır:
İnşaat alanında bulunan ve yanlışlıkla dökülen bir beton varsa,
Deprem testi yaptırmak için bina kolonlarından kesit alınması gerekiyorsa,
Sonradan bir duvara kapı veya pencere açmaya karar verdiyseniz,
Bina yıkım işleri yapacaksanız,
Kalorifer, su tesisatı gibi tesisatlar döşenecekse…
Karot İle Beton Nasıl Kesilir?
Karot makinelerini kullanan kişiler karotçu olarak bilinmektedir. Beton delme işlemlerini yapanlar da karotçulardır. Karotçular yatay ya da düşey olarak, demirli ya da demirsiz beton zeminlerde delme işini başarı ile yapabilmektedir. Karotun en büyük avantajı titreşim olmadan ve ses çıkarmadan iş yapabilmenin mümkün olmasıdır.
Tıraşlama yöntemi ile betona istenilen şekli vererek kesmek de mümkündür. kapı, pencere açma ya da yuvarlak delikler açma gibi şekillerde karot ile başarılı sonuç elde edilebilir.
Farklı kalınlıktaki betonları karota takacağımız farklı ve uygun uçlar ile delmemiz mümkündür. eğer uygun uç kullanılırsa karotla 4 metreye kadar delme işlemi gerçekleştirilebilir. Karot makinesi çalışırken bol miktarda su kullanılması gerekir ve bu nedenle çevrede önlemler alındıktan sonra işe başlanır.
Titiz çalışma
Karot ile beton kesme işlemi titizlik isteyen bir çalışmadır. Çünkü bu makinenin yanlış bir yeri kesmiş olması büyük bir arızaya neden olabilir ya da ciddi tadilat gerektirebilir. Özelliklerde yapılarda ana taşıma kolonlarına zarar verilmesi demek binayı çok büyük risklerle karşı karşıya getirmek demektir. Bu yüzden beton kesme işlemi titizlikle yapılır ve bu tür riskler göz önünde bulundurularak önlemler alınır.
İstanbul’da Hizmet
Firmamız uzun yıllardır çevre iller ve İstanbul beton kesme hizmeti sunmaktadır. Uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren firmamız deneyim ve sektörde öncülüğü ile pek çok işe imza atmıştır. Uzun yıllardır bizimle çalışan, alanında bilgili, deneyim sahibi personellerimiz sayesinde kaliteli hizmeti en kısa sürede ve en makul fiyatlar ile sunuyoruz.
Beton Delme Fiyatları
Beton delme fiyatları beton kalınlığı, alan genişliği, kesilen şekil gibi pek çok etkene göre farklılık gösterse de firmamız tarafından tüm ihtimaller ve riskler değerlendirilerek en makul fiyat müşteriye sunulmaya çalışılır. Müşteri dostu politikamız sayesinde aldığımız tüm işlerde kaliteli hizmeti, makul fiyatla sunmaya gayret ediyoruz.

12 Temmuz 2018
204 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Yıkım Kırım, Yıkım Kırım İşleri, Kırım Yıkım, Kırım Yıkım İşleri, İstanbul Yıkım Kırım İşleri, İstanbul Kırım Yıkım İşleri, Yıkım Kırım Hafriyat, Bina Yıkım Kırım, Bina Yıkım ve Kırım, Moloz Atım, Moloz Atımı, Moloz Atımı İstanbul, Moloz Hattı, Moloz Hattı İstanbul, Alo Moloz Hattı, Alo Moloz Hattı İstanbul, Moloz Hattı, İstanbul Moloz Hattı,